2 SKANDINAVIA MINIMALIZMUS INDUSTRIAL
21
júl

5 škandinávskych štýlov, ktoré budete chcieť mať doma.

V kuchyniach inšpirovaných Škandináviou existuje niečo, čo v nás skutočne rezonuje. Možno že je to čistá línia, obmedzená farebná paleta alebo dôraz na textúru, ktorý zvyšuje emočný záujem a priťahuje pohľady. Nech už je to čokoľvek, podvedome cítime, že pohľad na niekoľko škandinávskych priestorov vie byť rovnako relaxačný ako hodina obľúbenej jogy.

 

1 • Škandinávsky industrial

2 SKANDINAVIA MINIMALIZMUS INDUSTRIAL
Kuchyňa na mieru – Škandinávsky minimalistický industrial

Táto kuchyňa, trochu priemyselná, trochu severská a všadeprítomná, využíva rôzne vedľa seba usporiadané textúry – vyliaty betón, drevo a kožu – na odhalenie jedinečných základov rustikálnej tehlovej budovy. Páči sa nám, ako otvorené horné police cielene nezakrývajú charakter starého kameňa, ale ho skôr rámovaním vyzdvihujú ako prvok.

2 • Odtiene šedej

ŠEDÁ KUCHYNA BIELA MRAMOR RUSTIKALNY MINIMALIZMUS
Svetlo šedá kuchyňa – farebné tlmenie a minimalizmus

Táto stlmená farebná schéma kuchyne na mieru je ohromujúca vo svojej tichej sile. Svetlošedé skrinky vyzdvihujú pestré mramorové dosky so žilkami, zatiaľ čo jemne zafarbené horné skrinky uzemňujú moderné policové regály. Túto „nefarebnú“ farbu sme nikdy nemilovali viac.

3 • Škandinávsky vidiecky minimalizmus

SKANDINAVSKY VIDIECKY MINIMALIZMIUS
Škandinávsky rustikálny minimalizmus

Atmosféru tejto kuchyne na mieru charakterizujeme ako „rustikálnu, modernú, škandinávsku a súčasne minimalistickú“. Matná ebenová škvrna na ostrovčeku na mieru dáva tomuto miestu trochu nenápadné avšak nezvratné kúzlo spojené so škandinávskym štýlom. Tento unikátny prístup k ostrovčeku posúva štandardne rustikálne prvky na modernejšiu, kontrastno-pocitovú úroveň.

4 • Čierno-biela & škandinávsky masív

ČIERNOBIELA KUCHYŇA PODLAHA ŠKANDINAVSKY MASIV
čiernobiela kuchyňa & ostrovček

Čierne a biele priestory s vysokým kontrastom nám vždy hovoria „škandinávsky“, najmä keď sú ukotvené v prírodnej drevenej podlahe. Moderné visiace lampy dodávajú ostrovu hravý pocit, zatiaľ čo uzučká dlaždica metra vnáša nový, čerstvý vietor.

5 • Čistý kontrast

1 CISTY KONTRAST SKANDINAVSKA KUCHYNA CIERNY OSTROVCEK.
Čierny ostrovček ako fokálny bod škandivanskej minimalsitickej kuchyne

Trend kontrastného ostrovčeka je niečo, čo už dobre poznáme, ale nikde to nie je také pozoruhodné, ako v tejto mimoriadne elegantnej kuchyni z prírodného dreva. Čierny ostrovček prináša do priestoru prekvapivé teplo a slúži ako jej fokálny bod. Najlepší podcast Tima Ferrisa tu.