DELIACE STENY A PREDELOVACIE LAMELY DIZAJNOVÉ KUCHYNE
28
feb

Deliace steny a predelovacie lamely

Deliace steny z dreva a predelovacie lamely

Deliace steny a predelovacie lamely sú všestranným a praktickým doplnkom priestoru obývačky. Predelové steny sú jedným z najvýraznejších elementov moderného interiéru. Ponúkame vám výber realizácií, ktoré navrhli a vyrobili pre našich spokojných zákazníkov. ✏️⚒️📸

DELIACE STENY A PREDELOVACIE LAMELY DIZAJNOVÉ KUCHYNE
Sústavy musia niečo vydržať
DELIACE STENY A PREDELOVACIE LAMELY DIZAJNOVÉ KUCHYNE
Poskytnúť dizajnový výraz
DELIACE STENY A PREDELOVACIE LAMELY DIZAJNOVÉ KUCHYNE
A sadnúť na milimeter presne

Deliace steny ako dizajnový element

Deliace steny z dreva sú základným prvkom modernej architektúry a interiérového dizajnu, určeným na čiastočné alebo úplné rozdelenie priestorov na odlišné zóny.

Od kancelárií, po domácnosti či verejné budovy, deliace steny slúžia na rôzne funkčné a estetické účely. V tomto blogu sa bližšie pozrieme na to, čo sú deliace steny na predelenie interiérov, aké sú ich dostupné typy, ako vyzerajú ich moderné lamelové verzie a na čo by ste mali myslieť pri návrhu a výrobe týchto voľne stojacich elementov na mieru.

DELIACE STENY A PREDELOVACIE LAMELY DIZAJNOVÉ KUCHYNE
Realizácia predelovej steny. Dub Hickory
DELIACE STENY DO OBYVACKY
Lamelová TV zostava ako predel.
LAMELOVÁ STENA AKO TV ZOSTAVA
Deliaca nábytková zostava a Lamely na steny
LAMELOVA DELIACA STENA SLÚŽIACA AKO TV ZOSTAVA
Lamelová deliaca stena slúžiaca ako TV zostava
LAMELOVÁ STENA DO CHODBY
Deliaci element z drevených lamelov

Ako fungujú deliace steny na predelenie izby

Deliace steny na predelenie izby sú steny, ktoré oddeľujú a rozdeľujú priestory a vytvárajú odlišné oblasti a obytné zóny. Môžu byť dočasné alebo trvalé a môžu byť vyrobené z rôznych materiálov, ako je drevo, sklo, omietka, betón a oceľ. Drevené deliace steny a nábytkové zostavy väčšinou slúžia na čiastočné rozdelenie miestnosti. Ich výrazná štruktúra a možnosti dizajnu z nich robí ideálneho kandidáta na výrazový stred každého interiéru.

DELIACA ZOSTAVA A LAMELY
Lamelová nábytková stena: chodba a obývačka
LAMELY A DELIACA STENA
Lamelová deliaca stena v náklone

Moderná deliaca stena ako stredobod priestoru

Moderné verzie deliacich stien na predelenie izby sú typicky navrhnuté s dôrazom na estetiku a funkčnosť. Ponúkajú vizuálne rozdelenie miestnosti, súkromie, elegantný a moderný vzhľad. Keďže dokážu kompletne posunúť alebo zničiť vizuál celého priestoru, treba si pri návrhu dávať pozor. Nebojte sa svoj názor prispôsobiť návrhom odborníkov a dizajnérov. Predelové steny sú jedným z najvýraznejších elementov moderného interiéru, dajte si na nich záležať.

DELIACA STENA LAMELY
Deliaca stena na mieru z velkých lamiel
DELIACE STENY A PREDELOVACIE LAMELY DIZAJNOVÉ KUCHYNE
Delenie v multifunkčnom priestore. Celá realizácia tu.

Na čo treba myslieť pri návrhu deliacej steny a lamelov

Pri navrhovaní predeľovacej steny je potrebné zvážiť niekoľko faktorov vrátane existujúceho priestoru, účelu steny, nosnosť plánovaných materiálov a možností ďalšieho využitia. Nezabúdajte na to že deliace steny na mieru sú rovnako aj veľmi variabilné a multifunkčné.

  • Účel: Či už má deliaca stena poskytnut súkromie, znížiť hladinu hluku alebo poskytnut úložné priestory, zamyslite sa nad tým, aký presne je účel deliacej steny ešte pred tým, než sa zakusnete do návrhu.
  • Materiál: Materiál použitý na deliacu stenu by mal byť odolný, nenáročný na údržbu a v súlade s estetikou okolia.
  • Zvuková izolácia: V závislosti od účelu steny, môže byť potrebné použiť zvukové izolačné materiály.
  • Osvetlenie: Zvážte začlenenie prvkov osvetlenia do deliacej steny, aby ste vytvorili jedinečný a funkčný vzhľad.
  • Rekonfigurácia: Pre priestory, ktoré môžu vyžadovať časté rekonfigurácie, zvážte použitie pohyblivých stien, ktoré sa dajú ľahko upraviť.
DELIACA LAMELOVÁ ZOSTAVA

Lamelová deliaca stena ako súčasť nábytkovej sústavy

DELIACA STENA Z DREVA V OBÝVAČKE
Lamelový predel v náklone. Ideálny prienik svetelnosti a súkromia
PREDEL MIESTNOSTI LAMELOVOU ZOSTAVOU
Lamelová predelová stena ako stredobod interéru

Výroba deliacich sten na mieru

Technologicky sa deliace steny vyrábajú veľmi podobne ako akýkoľvek iný nábytok na mieru, preto je škála dizajnových a farebných prevedení prakticky nekonečná. Tak, ako akékoľvek drevené lamely na stenu, ich vieme vyrobiť v akomkoľvek pre nás dostupnom drevodekore a farbe. Rovnako do nich vieme zakomponovať iné funkčne prvky ako poličky, knižnice alebo platformy pre rastliny. V prípade voľne stojacich sústav je podstatná návrhová projektová časť, presný výpočet zaťaženia materiálov a vopred konzultovaný montážny postup.

PREDELENIE OBYVAČKY A KUCHYNE
Lamelová priečka ako dizajnový predel Celá realizácia tu.
LAMELOVÁ DELIACA STENA
Lamely v náklone sú skvelým kompromisom svetelnosti a súkromia
DELIACA TV ZOSTAVA S LAMELAMI
Deliaca stena ako Lamelová TV zostava

Deliace steny z dreva • Drevodekor vs Masívne Drevo

Prírodné drevo je skvelý materiál. Aj my ho radi používame pri našich nábytkoch, či už vo forme masívu, alebo prírodnej povrchovej dyhy. Oproti nemu stojí drevodekor s drevotrieskovým jadrom a drevodekorom. V porovnaní s masívom je drevodekor dostupnejší, lacnejší, škálovateľný, farebne stály a ľahšie udržiava. Určite však nevydrží toľko, čo jeho ušľachtilý originál.

TV ZOSTAVA A PREDELENIE LAMELOM
Minimalistická TV skrinka
MULTIFUNKČNÁ DELIACA LAMELOVÁ ZOSTAVA
Zostava Dub Hickory
TYRKYSOVÁ KUCHYŇA S OBÝVAČKOU A LAMELOVÁ TV ZOSTAVA
Zaujali vás naše deliace steny na mieru?

Ozvite sa nám ešte dnes!

Pošlite nám svoj projekt, napíšte na WhatsApp alebo rovno zavolajte. Akúkoľvek vstupnú konzultáciu máte u nás zadarmo. Ako bonus, skvelú kávu v cene vstupnej konzultácie. 😂☕️

Deliace steny do obývačky a často kladené otázky FAQ

Môžu byť deliace steny z dreva nosné?

Nie, drevené deliace steny nie sú zvyčajne nosné. Rovnako si treba dávať pozor, aby ste nimi nenahrádzali konštrukčné prvky bez konzultácie s architektom, či odborného názoru statika.

Ako dlho trvá navrhnúť a vyrobiť deliacu stenu do obývačky? 

Lamelovú sústavu vieme vyrobiť a dodať 8-10 týždňov od objednávky.

Ako sa montujú deliace steny do obývačky?

Štandardne ich upevnime do stropu skrytými skrutkami a spodok ukotvime silikónovým lepidlom. Dávajte si pozor aj na to, aby vaše kotvenie v strope nebolo nosné ale fixačné. Inak sa môže zostava rozpadnúť pod vlastnou váhou. Klientom vlastnoručnú montáž neodporúčame.

Na čo dávať pozor pri montáži deliacej steny?

V prípade deliacich stien, ktoré pokrývajú celú výšku miestnosti, myslite pri výrobe aj na montáž. Hlavne pri hrubších deliacich stenách potrebujete dostatok priestoru medzi podlahou, stropom a deliacou sústavou, tak aby ste ju vedeli postaviť.

Ako čo myslieť pri návrhu deliaceho elementu?

Pri navrhovaní predeľovacej steny je potrebné zvážiť niekoľko faktorov vrátane existujúceho priestoru, účelu steny, nosnosť plánovaných materiálov a možností ďalšieho využitia. Deliace steny sú variabilným a multifunkčným prvkom modernej architektúry a interiérového dizajnu.

Veľmi radi sa pozrieme aj na váš projekt! Pošlite nám ho ešte dnes na info@kuchynevalent.sk alebo nám zavolajte na +421 948 717 188.

DELIACE STENY A PREDELOVACIE LAMELY DIZAJNOVÉ KUCHYNE