SKRINE NA MIERU A ÚLOŽNÉ PRIESTORY DIZAJNOVÉ KUCHYNE
14
mar

Skrine na mieru a úložné priestory

PATRESMichal Valent, 10.03. 2023

Skrine na mieru a úložné priestory


Vyrobíme pre vás skrine na mieru, ktoré budú nielen štýlové a funkčné, a niečo aj vydržia. Či už sú určené pre obývačku, chodbu, spalní či detskú izbu, prinášame vám výber a článok, ktoré vás inšpirujú k poriadnej skrini. ✏️⚒️📸

BIELA SKRIŇA NA MIERU DO MESTSKÉHO BYTU
Biela skriňa na mieru do mestského bytu

Prečo skrine na mieru dnes patria už do celého bytu

Vecí máme každý doma viac než dosť. Či už sú skrine na mieru určené pre obývačku, chodbu, spálňu alebo detskú izbu, vždy umožňujú efektívne využitie priestoru a zabezpečujú úložné miesto navrhnuté presne podľa vašich celoročných potrieb a predstavy o bývaní.

BIELA SKRIŇA NA MIERU VO VÝKLENKU
Biela skriňa na mieru vo výklenku
DREVENÉ ÚCHYTKY NA VSTAVANEJ SKRINI
Masívne úchytky na mieru presne podľa “dizajn manuálu”

U nás pri výrobe skrine na mieru pracujeme s každým zákazníkom individuálne. Poskytujeme bezplatné konzultácie, aby sme presne pochopili vaše potreby a predstavy. Iba spolu totiž navrhneme skrine, ktoré budú nielen funkčné, štýlové ale aj niečo vydržia. Ak hľadáte skrine na mieru, ktoré budú vyrábané s láskou a starostlivosťou, sme tá správna adresa.

SKRINE NA MIERU DO DETSKEJ IZBY
Skriňa na mieru do detskej izby
ZAVESENÁ SKRIŇA S PREGLEJKOU
Zavesená skriňa s preglejkou
ŠATNÍK NA MIERU S BOČNÝM VSTUPOM
Šatník na mieru s bočným vstupom

Pri návrhu si treba uvedomiť že, skrine na mieru umožňujú nekonečný prístup k dizajnom a materiálom. Môžeme vám vyladiť vnútorné usporiadanie skrine tak, aby bolo optimalizované pre vaše konkrétne potreby. V našom štúdiu držíme vyše 300 kusov materiálov vzoriek s najnovších edícii svetových výrobcov či obľúbených trendov. Budeme radi ak ich prídete “skontrolovať” 😊.

SKRINE NA MIERU A ÚLOŽNÉ PRIESTORY DIZAJNOVÉ KUCHYNE
Zaujali vás naše skrine?

Ozvite sa nám ešte dnes!

Pošlite nám svoj projekt, napíšte na WhatsApp alebo rovno zavolajte. Akúkoľvek vstupnú konzultáciu máte u nás zadarmo. Ako bonus, skvelú kávu v cene vstupnej konzultácie. 😂☕️

Prečo si nechať vyrobiť skrine na mieru?

Cena bude určite vyššia. Nie o veľa, ale určite to zaváži. Ak však máte v rozpočte trošku miesta, toto sú dôvody prečo by ste skrine na mieru mali zvážiť:

 1. Kvalita výroby na mieru. Vstavaná skriňa je beh na dlhú trať. Pri realizácií, pracujeme len s tými najkvalitnejšími materiálmi na trhu ako drevená dyha, lakované materiály, dekory EGGER ci KRONOSPAN, kovania BLUM, technika HETTICH, a úložné sústavy KESSEBOHMER.
 2. Profesionálna montáž: Správne postavené a nainštalované skrine na mieru vydržia dlhšie ako bežné skrine, a to najmä vďaka spôsobu ich výroby. Na rozdiel od segmentových skríň, ktoré sa spájajú lacnými lepidlami a klincami, na spájanie skríň na mieru sa používajú zložité spoje, hmoždinky či zadlabávacie čapy.
 3. Maximálny využitie priestoru: Iba realizácia na mieru vám dovolí využiť výklenky a nepárne rohy, ktoré zvyčajne zostávajú mimo prevádzky, a integrovať váš šatník do existujúceho usporiadania miestnosti.
 4. Personalizácia: Vstavané skrine na mieru vám umožňujú vytvoriť dizajn, ktorý presne zodpovedá vašim preferenciám a nasleduje presne štýl a dekor vášho nábytku. Skriňa na mieru vždy zapadne na 100%.
 5. Vnútorný program a konfigurácia: Maximálna Voľnosť pri úprave vnútornej konfigurácie a prispôsobení úložných doplnkov podľa vašich osobných požiadaviek. Napríklad, ak vaša kolekcia oblečenia pozostáva predovšetkým z formálneho oblečenia, váš šatník môže byť navrhnutý s väčším priestorom na rôzne vešiaky a úložné boxy na príslušenstvo. 
ŠATNÍK NA MIERU DO SPÁLNE
Samostatne stojaci šatník do spálne
SKRINE NA MIERU A ÚLOŽNÉ PRIESTORY DIZAJNOVÉ KUCHYNE
Zaťažovací test 🤭
LED SVETLO V SKRINI NA MIERU
LED svetlo v skrini na mieru

Aká je teda cena skrine na mieru

Keďže pracujeme s extrémne širokým počtom kvalitných materiálov, najmodernejších povrchových úprav a úložných programov, akýkoľvek fixný cenník pre skrine na mieru je podľa nás nepresný a zavádzajúci. Či už ide o vstavané skrine do spálne, roldor skrine, vstavané skrine do chodby alebo šatníky na mieru, cena realizácie sa určuje až po prvom predbežnom návrhu a nacenení materiálov, kovaní a výsuvných programov.

VSTAVANE SKRINE DO CHODBY
Vstavane skrine do chodby. Viac o chodbách a predsieňach.
TV ZOSTAVA A VSTAVANÁ SKRIŇA
TV zostava a vstavaná skriňa. TV zostavy tu

Vstavané skrine vs obyčajné skrine na mieru

Na rozdiel od obyčajných skríň, vstavané skrine sú fixne kotvené na stenu a nie je možne nimi hýbať. Jednoducho povedané, steny vášho bytu sú konštrukčnou súčasťou vstavanej skrine. Sú ideálnym riešením pre tých, ktorí potrebujú maximálnu využiteľnosť priestoru a nevadí im že budú skrine trvalo fixované na dané miesto.

Pri výrobe vstavanej skrine sa využíva kvalitný materiál a moderné technológie, čo zaručuje vysokú kvalitu a trvanlivosť. Rovnako ako obyčajné skrine, vstavané skrine majú často množstvo praktických prvkov, ako sú vysúvacie koše, police, vešiaky, zásuvky a iné, ktoré zabezpečujú praktické využitie priestoru a jednoduché usporiadanie vecí.

VSTAVANÁ SKRIŇA V KUCHYNI
Vstavaná skriňa v kuchyni
SKRIŇA DO CHODBY A OBÝVAČKY.
Vstavaná skriňa do chodby a obývačky.

Moderné trendy vstavaných skríň na mieru:

 1. LED osvetlenie: LED osvetlenie pridáva do skrine priestorový efekt a zabezpečuje lepšiu viditeľnosť oblečenia.
 2. Skrine so zrkadlami: Skrine s veľkými zrkadlami sú stále populárne, pretože opticky zväčšujú priestor a zároveň umožňujú funkčné zrkadlenie.
 3. Farby a textúry: Použitie rôznych farieb a textúr dáva skriniam jedinečný vzhľad a umožňuje personalizovať skrine presne podľa vášho “dizajn manuálu”
 4. Minimalistický dizajn: Minimalistický dizajn je stále viac a viac populárny. Tento dizajn sa zameriava na jednoduchosť, čisté línie a praktickosť.
 5. Ekologické materiály: V súčasnosti sa stáva stále viac obľúbeným používanie ekologických materiálov, ako sú napríklad preglejka alebo drevotrieska bez formaldehydu.
PROGRAM VÝSUVNÝCH ŠUPLÍKOV
Program výsuvných šuplíkov
MINIMALIZMUS V NA STAROMESTSKÝ ŠTÝL
Minimalizmus v na staromestský štýl
DETSKÁ IZBA NA MIERU
Azúrová modrá pre malého princa

Skrine do spálne na mieru

Najpozoruhodnejšou výhodou skríň na mieru do spálne je to, že sú vyrobené podľa vašich špecifikácií a určené na prispôsobenie sa osobným veciam, ktoré už vlastníte. Či už máte veľa prikrývok, formálneho oblečenia, šperkov alebo kabeliek, budeme vám môcť navrhnúť nábytok do spálne tak aby všetko malo svoje miesto.

Okrem skríň vám do spálne navrhneme aj manželskú posteľ s odkladacím priestorom, kde si môžete uložiť ďalšie veci. Samozrejmosťou je kvalitná pružinová sústava, ktorá umožní jednoduché nadvihnutie roštu spolu s matracom na mieru.

TIP: Pre modernú a elegantnú atmosféru vo vašej spálni, zvolte vysoko lesklé povrchy skríň, ktoré odrážajú svetlo a robia miestnosť jasnejšou. Pre prírodný a rustikálny vzhľad, sú k dispozícii skrine z prírodných materiálov ako drevo alebo bambus. Na utíšenie priestoru a vizuál sálajúci teplo zas zvolte matné materiály. 
VSTAVANÁ SKRINE S DIZAJNOVÝM PREDELOM
Vstavaná skrine s dizajnovým predelom
SAMOSTATNE STOJACI ŠATNÍK DO SPÁLNE
Samostatne stojaci šatník do spálne
ŠATNÍK NA MIERU
Šatník na mieru

Vstavané skrine do chodby

Vstavané skrine na mieru do chodby sú skvelá príležitosť, ako zvýšiť úložný priestor a organizovať váš vstupný priestor. Sú praktické a efektívne využijú priestor, v miestnosti ktorej ho nikdy nie je dostatok. Pri výrobe skríň do chodby treba vždy pozorne zvážiť aké vaše celoročné potreby a dlhodobé zaťaženie materiálov.

Dodatočné pridanie políc s košíkmi pomôže udržať životne dôležité predmety, ako sú kľúče či peňaženky, bezpečne po ruke. Ranný odchod z domu bude menej stresujúci, pretože máte všetko po ruke a “na mieste”. Ak riešite celú chodbu, článok o chodbových zostavách pre vás máme tiež.

DELIACI CHODBOVÝ ELEMENT S LAMELAMI
Deliaci chodbový element s lamelami
CHODBOVÁ ZOSTAVA NA MIERU
Chodbová zostava na mieru
VÝKLENOK V CHODBE
Výklenok v chodbe
TIP: Pri zvažovaní nápadov na šatníkovú skriňu do predsiene dostatočne zvážte farbu nábytku. Niektoré farby zväčšia vaše vchody. Ideálne zvoľte bielu alebo svetlosivú, aby priestor pôsobil širším dojmom. Bledé farby sú viac reflexné. Ak sa rozhodnete, že chcete tmavší nábytok, môžete celú chodbu vymaľovať v rovnakej farbe. Tomu sa hovorí zalievanie farieb a vyvoláva dojem nekonečného priestoru.
CHODBOVÁ ZOSTAVA SO VSTAVANÝMI SKRIŇAMI
Chodbová zostava so vstavanými skriňami
FUNKČNÝ VÝKLENOK NA VŠETKO PODSTATNÉ
Funkčný výklenok na všetko podstatné

Vstavané skrine do detskej izby

Láka vás detská izba na mieru podľa obľúbenej rozprávky vášho zlatíčka? Od šrekovej zelenej po modrý kaštieľ z frozen, Investícia do vstavaných skríň na mieru do detskej izby ponúka množstvo výhod a prispôsobí sa presne snom vašich krpcov. Iba tam kde sa vyblázni talentovaný návrhár a šikovný stolár sa detské sny nemenia na nočné mory.

SKRINE NA MIERU A ÚLOŽNÉ PRIESTORY DIZAJNOVÉ KUCHYNE
Frozen Modra? Nie je problem
SKRINE NA MIERU A ÚLOŽNÉ PRIESTORY DIZAJNOVÉ KUCHYNE
Myslite na dostatok priestoru pre hlavu
SKRINE NA MIERU A ÚLOŽNÉ PRIESTORY DIZAJNOVÉ KUCHYNE
Použite polstrovaných panelov
TIP: Vždy myslite na bezpečnosť. Bohužiaľ sa u nás rozbieha trend štýlových detských izieb ktoré okolo bezpečného miesta na hranie ani nechodili. Prosím myslite na bezpečnosť a zábavu svojich detí viac než na dizajn a štýlovosť. Rovnako si dávajte extrémny pozor pri poschodových posteliach, práve tie sú jedným z najčastejších vážnych úrazov v domácnosti.  
SKRINE NA MIERU A ÚLOŽNÉ PRIESTORY DIZAJNOVÉ KUCHYNE
Domčeky nám už celkom idú
SKRINE NA MIERU A ÚLOŽNÉ PRIESTORY DIZAJNOVÉ KUCHYNE
Hračky rovno do komína

Deliace steny do obývačky a často kladené otázky FAQ

Ako prebieha proces výroby skrine na mieru?

SKRINE NA MIERU A ÚLOŽNÉ PRIESTORY DIZAJNOVÉ KUCHYNE

Od návrhu a schválenia ceny trvá dodanie a montáž približne 8-10 týždňov. Veľa záleží na rozsahu projektu, obťažnosti montáže a dostupnosti materiálov

Koľko stojí skriňa na mieru?

DREVENÉ ÚCHYTKY NA VSTAVANEJ SKRINI

Náklady na skriňu na mieru sa líšia v závislosti od materiálov, rozmerov a zložitosti výroby. Priemerná cena sa môže pohybovať od niekoľkých stoviek eur až po niekoľko tisíc eur.

Sú skrine na mieru odolnejšie?

SKRINE NA MIERU A ÚLOŽNÉ PRIESTORY DIZAJNOVÉ KUCHYNE

Podľa nás a našich zákazníkov áno. Na rozdiel od segmentových skríň z obchodu, ktoré sa spájajú lacnými lepidlami a plastom, na spájanie skríň na mieru sa používajú trvácne spoje, odolné hmoždinky a zadlabávacie čapy. Rovnako je každý kus vyrobený ručne pod dohľadom skúseného stolára.

Aké materiály sa používajú na výrobu skríň na mieru?

SKRINE NA MIERU A ÚLOŽNÉ PRIESTORY DIZAJNOVÉ KUCHYNE

Používa sa množstvo rôznych materiálov, napríklad drevo, laminát, sklo, kov, alebo kombinácia týchto materiálov. Výber materiálu závisí od preferencií zákazníka, účelu skrine a dizajnu interiéru.


Veľmi radi sa pozrieme aj na váš projekt! Pošlite nám ho ešte dnes na info@kuchynevalent.sk alebo nám zavolajte na +421 948 717 188.

 

SKRINE NA MIERU A ÚLOŽNÉ PRIESTORY DIZAJNOVÉ KUCHYNE