PRACOVNÁ DOSKA NA MIERU: NA TÝCHTO 7 VECÍ TREBA MYSLIEŤ DOPREDU MODERNÉ KUCHYNE
06
júl

Pracovná doska na mieru: na týchto 7 vecí treba myslieť dopredu

Pracovná doska na mieru: Načo by ste mali myslieť dopredu

Pracovná doska na mieru predstavuje ideálne riešenie pre každého, kto hľadá funkčnosť, štýl a prispôsobenie svojho pracovného priestoru podľa osobitých potrieb a preferencií. Či už ide o kuchyne na mieru, kancelárie, dielne alebo iný pracovný kút, pracovná doska na mieru sa dokáže prispôsobiť akémukoľvek rozmeru, dizajnu a materiálu, aby dokonale zapadla do konkrétneho interiéru a zároveň poskytovala maximálnu funkčnosť. ✏️⚒️📸

PRACOVNÁ DOSKA NA MIERU BIELA S DREVOM
Laminovaná pracovná doska na mieru a Tvrdené sklo ako zástena
PRACOVNÁ DOSKA NA MIERU KOMBINACIA MODREJ A DEKORU
Pracovná doska na mieru do modrej kuchyne na mieru znamená nespočetné množstvo kombinácií.

1. Rozvrh a usporiadanie pracovnej dosky: Všetko má svoje miesto

Na začiatku si premyslite, ako často budete pracovnú dosku používať, aké aktivity na nej budete vykonávať a aký priestor potrebujete pre pohodlnú manipuláciu a pohyb. Plánovanie kuchyne nie je veda. Myslite na základné 3 pracovné zóny – príprava jedla, varenie a umývanie riadu. Zvážte vaše stravovacie návyky, životný štýl a počet ľudí, ktorí budú priestor využívať. Plánujte do budúcnosti. Kuchyňa na mieru je projekt na 10+ rokov. Aspoň tá naša určite.

💡Tip: Pracovný trojuholník je základným ergonomickým princípom pri plánovaní kuchynskej pracovnej plochy. Ide o priestorový vzťah medzi drezom, sporákom a chladničkou, ktoré tvoria trojuholníkový vzor. Uistite sa, že tieto základné prvky sú dostatočne blízko a ľahko prístupné, aby ste minimalizovali pohyb medzi nimi.

PRACOVNÁ DOSKA DO U BIELA
Pracovná doska do kuchyne do U je jasným víťazom ergonomie pohybu
PRACOVNÁ DOSKA NA MIERU - ROVNA
V multifunkčnom priestore má všetko svoje miesto

2. Spolupráca so skúseným dizajnérom: Získajte odbornú pomoc hneď na začiatku

Pri výrobe kvalitnej pracovnej dosky na mieru je výhodou spolupráca so skúseným dizajnérom alebo architektom. Profesionál vám pomôže preniesť vaše predstavy do konkrétnych riešení a poradí s výberom štýlu, farieb, materiálov a technológií. Pri hľadaní odbornej pomoci si v pravom rade prejdite skúsenosti a portfólio daného odborníka. Prezentovať svoje projekty online sa dá dnes naozaj jednoducho. Zabehnutý odborník musí mať k dispozícií recenzie klientov a digitálne portfólio vlastných projektov.

💡TIP: Z vlastnej skúsenosti vieme, že veľa externých architektov a návrhárov často zabúdajú na váš rozpočet a realizovateľnosť celého projektu. Ako sa hovorí „papier znesie“ a za fakt, že vy si projekt možno nebudete môcť dovoliť, už zodpovednosť nenesú. Poradíme vám jednoduchý trik: čim viac materiálu, tým vyššia cena. Členité návrhy, dizajnové steny, či rozsiahle elementy, to všetko hovorí o prudkom náraste rozpočtu.

PRACOVNÁ DOSKA NA MIERU - KOMBINACIA S MODROU
Pracovná doska na mieru zapadne na milimeter presne
PRACOVNÁ DOSKA NA MIERU - UZKA KUCHYNA
Rovná pracovná doska si poradí aj s úzkymi priestormi
PRACOVNÁ DOSKA NA MIERU - PREGLEJKA
Netradičný ostrovček a pracovná doska z preglejky

3. Pracovná doska na mieru je vždy atyp: pobehajte si štúdiá a vyskúšajte materiály:

Predtým ako sa rozhodnete pre výrobu pracovnej dosky na mieru, skúste si ju čo najviac naživo. Navštívte štúdia, a showroomy, kde si môžete prezrieť rôzne štýly, materiály a technológie. Pri výbere materiálov je kľúčové si materiál pozrieť pod rôznymi druhmi osvetlenia. Studené LED svetlo, teplá žiarovka alebo denné svetlo dokážu rapídne zmeniť výraz materiálu. Nebojte sa experimentovať, skúmať a hodnotiť. Výber materiálov a ich finišov je naozaj široký.

  • Laminát: Lamino je špeciálna povrchovo upravená drevotriesková pracovná doska na mieru, ktorá je následne upravená laminovacím papierom. Papier sa pritlačí na dosku a impregnuje sa melamínovou živicou. Ide o tvrdý plastový materiál, ktorý má vynikajúcu pevnosť. Laminát sa často označuje skratkou LTD, čo znamená laminátové drevotrieskové dosky. Laminát je cenovo dostupný materiál, ktorý je k dispozícii v množstve dekorov a farieb. Vďaka tomu je to jeden z najrozšírenejších materiálov používaných pri výrobe nábytku.
  • Masívne drevo: Pracovná doska na mieru, ktorá do vašej kuchyne vnesie teplo a prírodnú krásu, vyžaduje si však pravidelnú údržbu na zachovanie svojho vzhľadu.
  • Kameň: Granit a kremeň sú populárne pre svoju odolnosť a luxusný finiš, pričom kremeň je uniformnejší a ľahšie udržiavateľný. Pracovná doska na mieru s najvyššou cenovkou na trhu.
  • Nerezová oceľ: Uprednostňovaná v profesionálnych kuchyniach pre svoje hygienické vlastnosti a odolnosť voči teplu.
  • Sklo: Poskytuje moderný vzhľad, je dostupné v rôznych farbách a ľahko sa čistí, hoci môže byť náchylné na škrabance.
  • Kompozit: Vyrobený z mixu materiálov, kompozity môžu ponúkať najlepšie vlastnosti kameňa a syntetických materiálov, často poskytujúc vynikajúcu odolnosť a širokú škálu finišov. Najznámejší výrobca kompozitu pracovnej dosky je Technistone. Kompozit je zaručene najmodernejšia pracovná doska na mieru v ponuke.

💡Tip: Nenechajte sa vtlačiť do rýchleho rozhodnutia a akciového nákupu materiálu, ktorým si nie ste istý. Z našich skúsenosti vieme, že práve neúspešné dekory, neobľúbené spotrebiče či iné druhotriedne produkty často končia v akciových ponukách. Myslite na to, že robíte dlhodobé rozhodnutie a cena výmeny ľahko prevýši cenu materiálu.

PRACOVNÁ DOSKA NA MIERU - MODRÁ S DREVOM
V prípade lakovaných povrchov vám vieme vzorky aj vyrobiť na mieru.
PRACOVNÁ DOSKA NA MIERU - BIELA S DREVOM
Pracovná doska na mieru a Predelové zostavy

4. Pracovná doska na mieru: Výber materiálov, prevedení a finišov

Materiály a štýl pracovnej dosky vyrobenej na mieru majú veľký vplyv na celkový vzhľad a atmosféru miestnosti. Zvážte, aký štýl preferujete – moderný, klasický, rustikálny alebo iný. Vyberte si materiály, ktoré vyhovujú vášmu životnému štýlu a sú ľahko udržiavateľné. Napríklad, ak máte malé deti, možno preferujete odolné a ľahko čistiteľné povrchy. Nezabudnite tiež zohľadniť farby a kontrastné vzory, oživia energiu interiéru a pridajú do kuchyne osobitý šmrnc.

PRACOVNÁ DOSKA NA MIERU - LESKLÁ BIELA S DREVOM
Luxusný interiér v lesku?
PRACOVNÁ DOSKA NA MIERU - BIELA S DREVOM V MALOM BYTE
Alebo moderný scandi?

5. Kolko stojí pracovná doska na mieru: Realistický rozpočet a cena

Na začiatok je dôležité mať jasnú predstavu o svojich rozpočtových možnostiach už počas návrhu. Ako sa hovorí, „papier znesie“ a veľa neskúsených architektov často podceňuje konečnú cenu realizácie. Bohužiaľ vo svete interiérových dizajnérov a architektov, klientov rozpočet nie je vždy na prvom mieste.

💡Tip: Keďže naše návrhy priamo aj realizujeme, s rozpočtom klienta sme stotožnení už od začiatku. Náš architekt vám môže odporučiť materiály a riešenia, ktoré sú pre vás dostupné, overené a zároveň esteticky príťažlivé. Sme rodinný podnik, ktorý je závislý na kvalite dodania každého projektu. Naši architekti sú tu pre vás od začiatku až do dokončenia projektu. Na rozdiel od iných výrobcov, s dlhodobou zárukou a servisom na 5 rokov sa o vás postaráme aj po dokončení projektu.

PRACOVNÁ DOSKA NA MIERU - BIELA S DREVOM V MALOM BYTE
Úzka pracovná doska na mieru zapadne do minimalistického projektu.
PRACOVNÁ DOSKA PREGLEJKA NA MIERU - LOFT
V prípade nadrozmerných priestorov zvažujte nadrozmerné rozpočty.

Pracovná doska na mieru: Aké otázky si položiť na začiatku

Ako dlho trvá výroba a montáž pracovnej dosky na mieru?

PRACOVNÁ DOSKA NA MIERU: NA TÝCHTO 7 VECÍ TREBA MYSLIEŤ DOPREDU MODERNÉ KUCHYNE

Doba výroby a montáže kuchyne na mieru závisí od konkrétneho projektu a jeho rozsahu. U nás sa zvyčajne sa pohybuje v rozmedzí 8-10 týždňov. Po konzultácii, návrhu dizajnu, odsúhlasenia ceny a zaplatenia zálohy, nasleduje samotná výroba a montáž.

Je pracovná doska na mieru drahšia ako štandardná?

PRACOVNÁ DOSKA NA MIERU: NA TÝCHTO 7 VECÍ TREBA MYSLIEŤ DOPREDU MODERNÉ KUCHYNE

Keďže pracujeme s extrémne širokým počtom kvalitných materiálov, povrchových úprav a skrinkových programov, akýkoľvek fixný cenník pracovnej dosky na mieru je podľa nás nepresný a zavádzajúci. Cena sa určuje až po prvom predbežnom návrhu a kompletnom nacenení materiálov a montáže.

Aký pozáručný servis môžete očakávať?

PRACOVNÁ DOSKA NA MIERU: NA TÝCHTO 7 VECÍ TREBA MYSLIEŤ DOPREDU MODERNÉ KUCHYNE

Vieme, čo naše nábytky vydržia. K štandardným zárukám na kovania a materiály preto prihadzujeme aj bezplatný servis na 5 rokov. Dĺžka záruky sa môže líšiť u iných výrobcov. Preto je dôležité sa informovať o podrobnostiach záruky a jej rozsahu od konkrétneho výrobcu.

Veľmi radi sa pozrieme aj na váš projekt! Pošlite nám ho ešte dnes na info@kuchynevalent.sk alebo nám zavolajte na +421 948 717 188.

 

PRACOVNÁ DOSKA NA MIERU: NA TÝCHTO 7 VECÍ TREBA MYSLIEŤ DOPREDU MODERNÉ KUCHYNE